Základní informace
- Homepage
- Projekty
- MAP IV Prostějov
- Archiv
- MAP III Prostějov
- Základní informace
Projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání MAP III ORP Prostějov
Název projektu: MAP III ORP Prostějov
Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/20_082/0019991
Realizátor: MAS Region HANÁ, z.s.
Fyzická realizace projektu: 01. 01. 2022 - 30. 11. 2023
Výše podpory: 3 809 499,40 Kč
Projekt „MAP III ORP Prostějov“ byl spolufinancován Evropskou unií - prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.
Popis projektu:
Projekt MAP III ORP Prostějov (MAP III) byl zaměřen na rozvoj kvalitního inkluzivního vzdělávání dětí a žáků v oblasti včasné péče, předškolního, základního, zájmového a neformálního vzdělávání. Navaázal na předešlé dva projekty Místních akčních plánů MAP I a MAP II, které nastartovaly velmi pozitivní spolupráci pedagogů a ředitelů napříč jednotlivými ZŠ a MŠ v území. Vytvořená partnerství nadále podporoval, rozšířil spolupráci a zprostředkovával společné strategické plánování u zapojených partnerů. Současně realizací těchto aktivit bylo v rámci projektu podpořeno i strategické plánování ve školách s vazbou na Místní akční plán.
Nositelem projektu byl MAS Region HANÁ, na realizaci projektu se podílely místní akční skupiny MAS Hanácký venkov, MAS Hanácké Království, MAS Prostějov venkov a město Prostějov.
Realizace proběhla na poměrně velkém území. Jednalo se o území ORP Prostějov, části území ORP Olomouc a Vyškov (viz mapa).
Cíle projektu:
Hlavním cílem projektu MAP III bylo navázat na již zrealizované MAP I a MAP II a připravit podmínky pro MAP IV a zlepšit tak kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách s podporou spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání. To znamená společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro následné společné řešení místně specifických problémů a potřeb a vyhodnocování přínosů spolupráce. Tento cíl byl realizován prostřednictvím Rozvoje a aktualizace MAP, evaluace a monitoringu MAP a plněním dílčích cílů MAP. Dílčími cíli bylo systémové zlepšení řízení ZŠ a MŠ, orientace na kvalitní inkluzivní vzdělávání, nastavení rovných příležitostí ke vzdělávání uvnitř škol a v území (dostupnost kvalitního inkluzivního vzdělávání každého žáka v inkluzivní škole) a zkvalitnění spolupráce škol s rodiči, zřizovateli a veřejností (využití místních mimoškolních zdrojů a rozvoj vzdělávání dětí a žáků).
Výstup projektu:
Projekt řešil další rozvoj a aktualizaci MAP, evaluaci procesu místního akčního plánování, jehož výsledkem byla závěrečná evaluační zpráva. Zároveň došlo k aktualizaci strategického rámce MAP do roku 2025 a byla provedena aktualizace akčního plánu pro roky 2023, 2024 a 2025.