ROZVOJ POTENCIÁLU KAŽDÉHO ŽÁKA, ZEJMÉNA ŽÁKŮ SE SOCIÁLNÍM A JINÝM ZNEVÝHODNĚNÍM
- Homepage
- Projekty
- MAP IV Konice
- Aktivity
- ROZVOJ POTENCIÁLU KAŽDÉHO ŽÁKA, ZEJMÉNA ŽÁKŮ SE SOCIÁLNÍM A JINÝM ZNEVÝHODNĚNÍM
PROBĚHLO
Workshop a promítání dokumentu „Semínka dobrodějů“
a debata s hlavními aktéry Barborou, Ángelem a Ernestem Chuecos jako osvěta mezi rodiči a pedagogy o životě, problémech a práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami se uskutečnily v Základní škole a gymnáziu města Konice v pondělí 4.11.2024.
Dokument líčí vztah mezi chlapcem s poruchou autistického spektra, jeho rodiči i dobrovolníky. Ángelovi rodiče, Barbora a Ernesto Chuecos jsou v čele sdružení Autismus jako dar a aktivně se věnují právě osvětě v této problematice. Děkujeme všem žákům a studentům, jejich pedagogům za aktivní účast a děkujeme celé rodině za to, že nám přiblížili svět, kteří mnozí neznají a který děti s poruchou autistického spektra i jejich rodiny vyřazuje ze společnosti.
Seminář JAK KOMUNIKOVAT S DĚTMI ZASAŽENÝMI ROZVODEM RODIČŮ PRO PEDAGOGICKÉ A NEPEDAGOGICKÉ PRACOVNÍKY s lektorkou Mgr. Veronikou Čtvrtlíkovou z organizace Náruč rodičům, z.s. proběhl v 🗓 úterý 22.10.2024 ⏰ od 13:00 v 🏫 zasedací místnosti Komunitního centra Radost na nám. T.G.Masaryka v Náměšti na Hané. S účastnicemi lektorky rozebraly těžké životní situace jako 😞rozpad manželství, které mají velký vliv na psychiku dětí a jejich školní výkon, odborné informace i praktický návod jak těmto dětem a jejich rodinám i sobě pomoci.
Přechod z mateřské do základní školy je pro děti, ale i rodiče, významným mezníkem v životě a dobrá příprava na tyto změny může celý proces všem ulehčit.
Workshop MÁME DOMA PRVŇÁKA aneb JAK ZVLÁDNOUT PŘECHOD DĚTÍ z MŠ
do ZŠ se tímto zabýval.
Uskutečnil se ve čtvrtek 12.9.2024 s lektorkou PaeDr. Ivou Tomáškovou a byl plný užitečných informací a praktických rad. Každý dostal možnost prodiskutovat vše, co ho zajímá a co potřeboval vědět. Děkujeme ZŠ Náměšť na Hané za poskytnutí prostor a už teď se těšíme na další setkávání a aktivity na podporu vzdělávání a regionálního školství.
SDÍLENÍ DOBRÉ PRAXE se zaměřením na práci asistenta pedagoga s žákem se SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI V BĚŽNÉ TŘÍDĚ (žáci s LMP, PAS, poruchami učení aj.).
Pro: všechny pedagogické i nepedagogické pracovníky, speciální pedagogy a asistenty pedagoga v úterý 16.04.2024 v prostorách ZŠ a MŠ Těšetice s lektorkami Bc. Petrou Streitovou a Ing. Irmou Beranovou.
Jak pracovat s nadanými dětmi
seminář pro pedagogické a nepedagogické pracovníky. Přednášející byla PhDr. Jitka Fořtíková Ph.D., ředitelka Centra nadání, členka Mensy a autorka několik knih k problematice nadaných dětí. Seminář se konal v prostorách ZŠ Náměšť na Hané, Komenského 283, Náměšť na Hané dne 12.4.2024, 9:00-14:00. Účast byla velmi aktivní s živou debatou o specifických potřebách těchto dětí a možnostech podpory, kterou jim školy mohou dát. Děkujeme všem za aktivní účast a budeme se těšit na další vzdělávací aktivity v oblasti rovných příležitostí a podpory talentovaných dětí.
PROJEVY A ZÁSADY PRÁCE S DĚTMI SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI
Začali jsme ! První aktivita v rámci podpory rovných příležitostí, seminář určený pro všechny asistenty učitele, pedagogické i nepedagogické pracovníky a speciální pedagogy MŠ a ZŠ proběhl v úterý 19.03.2024 v prostorách ZŠ a MŠ Těšetice s přednášející Mgr. Ivetou Valentovou, Ph.D. (z organizace Jdeme Autistům Naproti, z.s., viz www.jan-olomouc.cz). Kapacita semináře byla zcela naplněna a účast byla velmi aktivní. Proběhly živé diskuze nad výzvami této náročné profese, specifickými potřebami těchto dětí a žáků a konkrétními případy z praxe jednotlivých účastníků. Děkujeme všem za aktivní účast a budeme se těšit na další vzdělávací aktivity v oblasti rovných příležitostí.