Základní pravidla hanáckého cestovatele

Chcete-li se stát cestovatelem, musíte si vyzvednout PRŮVODCE HANÁCKÉHO CESTOVATELE při slavnostním zahájení nebo na kontaktních místech Regionu HANÁ. 
Při návštěvě jednotlivých obcí je potřeba jako důkaz získat správnou odpověď na otázku, která se nachází v průvodci. Odpovědi k na otázky se získávají na místech uvedených v pasu, seznam míst je také vyvěšen na www stránkách.

Pro získání Certifikátu hanáckého cestovatele roku 2017 je potřeba v průběhu tohoto roku navštívit nejméně 24 obcí.

V roce 2017 se odpovědi na otázky získávají v termínu od vyhlášení 3.6. 2017 do slavnostního zakončení na konci září 2017. Pro získání Certifikátu hanáckého cestovatele roku 2017 je potřeba odevzdat průvodce (vepište jméno a příjmení spolu s adresou a podpisem) s minimálně 24ti správnými odpovědmi  v září, na následujících místech:

- Kancelář Regionu HANÁ, Náměstí T.G. Masaryka 99, 783 44 Náměšť na Hané (sem lze zaslat i poštou)
- V Turistickém informačním centru na zámku v Náměšti na Hané
- V Turistickém informačním centru, Kostelní 46, zámek Konice

Cestovatelům, kteří splní limit 24ti navštívených obcí, bude připraven Certifikát hanáckého cestovatele, který bude předán na slavnostním zakončení v září, místo bude upřesněno. Zde vám budou také průvodci navráceny. Další informace ohledně vyhlášení a předání certifikátů prosím sledujte před akcí na webových stránkách www.regionhana.cz.

Průvodce má platnost 1 rok, tj. rok 2017.
Region HANÁ může průběžně vyhlašovat doplňkové soutěže.

Cestovatelé v obci navštěvují doporučené zajímavosti. Region HANÁ bude pro účastníky cestovatele pořádat vědomostní soutěže spojené se znalostí z navštívených míst. Soutěž bude obvykle při slavnostním zakončení daného roku.

Přílohou každého pasu je mapka Regionu HANÁ s vyznačením všech obcí zapojených do projektu

Základní soutěž 2017

Jsem nový zájemce, doposud jsem HC nejezdil

  • Koupte si průvodce (na Infocentrech či obcích za symbolických 20 Kč)
  • Cestujte dle mapy a informací v průvodci nebo na webu, po zajímavostech a obcích regionu