Vítejte na stránkách hanáckého cestovatele! Soutěž pro všechny, kteří rádi cestují a poznávají nová zajímavá místa našeho venkova, se v roce 2015 uskuteční již podvanácté! Tato aktivita je určena všem věkovým kategoriím.

Pořiďte si pas hanáckého cestovatele, cestujte po regionu a z navštívených míst sbírejte razítka, a na závěr, při slavnostním zakončení získejte ocenění pro absolventy hanáckého cestovatele či drobné ceny pro výherce doprovodných soutěží!

Hanácké cestovatel 2015 se skládá z těchto částí:

Základní soutěž – návštěva míst a sbírání razítek
Víza do pasu – získané ke vstupenkám do objektů či jako součást akcí
Školní soutěž – mladý cestovatel
Fotosoutěž

Hanácké cestovatel je sportovně - rekreační aktivita spojená s prvky poznání, zážitku a putování za kulturními a přírodními zajímavostmi Regionu HANÁ.  Do akce cestovatel je zapojena většina členských obcí MAS Region HANÁ. V roce 2015 proběhne již XII. ročník Hanáckého cestovatele. Tato akce má tradici od roku 2004 a je prezentována převážně jako cykloturistická, ale je možno ji absolvovat jakýmkoliv dopravním prostředkem nebo pěšky. Je to aktivita, určená pro skupiny i jednotlivce, kdy je možno si samostatně dávkovat zatížení podle svých fyzických schopností. Aktivita je také vhodná pro rodiny s dětmi. Projekt probíhá po dobu 5 měsíců od května do září.

Chcete-li se stát Hanáckým cestovatelem, můžete si vyzvednout průvodce Hanáckého cestovatele na kontaktním místě na obecním úřadě obcí Regionu HANÁ, v TIC v Náměšti na Hané, TIC ve Slatinicích a poté navštívit obce Regionu HANÁ. V každé obci návštěvu potvrdit razítkem, které je dostupné na předem určeném místě označeném v průvodci.

Vyplněného průvodce Hanáckého cestovatele odevzdejte dle pokynů soutěže do kanceláře Regionu HANÁ. V roce 2015 bude slavnostní zahájení Hanáckého cestovatele v lázních Slatinice a slavnostní zakončení proběhne v září. Na slavnostním zakončení obdrží všichni účastníci Certifikát Hanáckého cestovatele a mají možnost získat zajímavé ceny.