Hanácké cestovatel 2011

V roce 2011 pokračovala již tradiční aktivita Regionu HANÁ – 8. Ročník Hanáckého cestovatele. Region HANÁ připravil pro cestovatele průvodce s otázkami. Tyto průvodce si mohli zájemci o poznávání regionu vyzvednout v turistickém centru Regionu HANÁ na zámku v Náměšti na Hané, na Černé věži v Drahanovicích, v Informačním centru v Čechách pod Kosířem, v kanceláři regionu, i na úřadech jednotlivých obcí.

V průvodci byl tentokrát propagován maskot Regionu HANÁ – Klásek. Proto i zahájení 8. ročníku na nádvoří zámku v Náměšti na Hané 8. Května bylo ve znamení Kláska. Účastníky zahájení přivítal Klásek s paní Kláskovou osobně. Všichni se pak rozeběhli po zámeckém parku a přidávali patřičné klásky k jednotlivým obcím regionu.

Slavnostní zakončení Hanáckého cestovatele v roce 2011 proběhlo v multifunkčním centru v Čechách pod Kosířem, dne 15. Října za účasti asi 150 příznivců cestování s kláskem. Certifikát Hanácký cestovatel získalo 95 účastníků, z nichž nejstarší byl ve věku 84 let a nejmladší pouhý 1 rok.